Powrót

III edycja Międzynarodowej Olimpiady Geopolityczn …

Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji Międzynarodowej Olimpiady Geopolitycznej organizowanej przez zaprzyjaźnione Polskie Towarzystwo Geopolityczne.

Konkurs składa się z trzech etapów. Etap pierwszy to kwalifikacje wstępne polegające na napisaniu pracy dotyczącej wydarzeń na arenie stosunków międzynarodowych. Do etapu drugiego – okręgowego – awansują autorzy najlepszych prac oraz osoby spełniające warunki wymienione w regulaminie (m.in. autorzy artykułu opublikowanego na listach MNiSW). Etap ten będzie składał się z 60 pytań zamkniętych  i zostanie przeprowadzony w Instytucie Studiów Międzynarodowych UWr. Do finału, poprzedzającego grudniowy Zjazd Geopolityków Polskich, awansuje 20 najlepszych uczestników z Polski oraz regionu Eurazji.

Szczegółowe Informacje znajdują się na stronie Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego ptg.edu.pl oraz serwisie Facebook

Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 kwietnia 2020 roku na adres ptg@ptg.edu.pl.

Terminarz:

1 III – 30 IV:    przyjmowanie zgłoszeń

7 V – 31 V:      I etap Olimpiady

VII:                 II etap Olimpiady

XII:                 III etap Olimpiady (finał)

Do wygrania m.in.: publikacja czasopismach „Przegląd Geopolityczny” i „European Journal of Geopolitics”, bezpłatny udział w Zjeździe Geopolityków Polskich (w randze konferencji krajowej), nagrody rzeczowe od sponsorów…

Olimpiada jest inicjatywą Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego skierowaną do studentów i doktorantów pasjonujących się geopolityką rozumianą jako interdyscyplinarna dziedziny wiedzy z pogranicza politologii, geografii, stosunków międzynarodowych, nauk wojskowych i bezpieczeństwa narodowego.

Pierwsze edycje zgromadziły 150 reprezentantów z Polski, Węgier, Turcji, Czech, Wielkiej Brytanii, Kazachstanu, Azerbejdżanu, Białorusi, Ukrainy, Niemiec.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments